باتری موبایل

یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسایل امروزی که پیشرفت فراوانی را در آن مشاهده نموده ایم، متعلق به گوشی های هوشمند است که بی شک در زندگی تمام ما انسان ها موثر بوده اند و توانسته به بهترین شیوه و شکل ممکن بدرخشند. از این رو ما انسان ها تمام اطلاعات خود را درون این دستگاه های هوشمند نگهداری می کنیم تا بتوانیم در مواقع نیاز از آنها استفاده کنیم.

با این وجود باید به شدت مراقب آنها باشیم تا مشکلاتی برای آنها ایجاد نشود چرا که در این صورت ممکن است هزینه های زیادی را بپردازید تا بتوانید مجددا از آنها استفاده نمایید. از این رو یکی از مهم ترین قطعات موبایل که بدون وجود آن موبایل به هیچ وجه روشن نخواهد شد، باتری موبایل است که باید از برخی نکات در سلامت و عملکرد بهتر آن استفاده نماییم.


بیشتر بدانیم: لپ تاپ گیمینگ اقتصادی چیست؟


 از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی شما را با ۱۰ نکته ساده و آسان در حفظ و نگهداری باتری گوشی موبایل شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید از باتری خود به بهترین شیوه ممکن نگهداری کنید و طول عمر آن بیشتر و بیشتر شود. همراه ما باشید.


۱۰ اشتباه رایج در مورد باتری موبایل

۱- جدا کردن گوشی بعد از شارژ کامل ۱۰۰%

شاید برای هر یک از ما پیش امده باشد که گوشی خود را به شارژ متصل می کنیم و بعد از مدتی شاهد شارژ کامل و ۱۰۰% آن باشیم. اما بعد از آنکه شارژ شدن کامل گوشی را مشاهده می کنیم، باز هم اجازه می دهیم شارژر به گوشی متصل باشد. اما این کار می تواند بسیار مخرب و آسیب دهنده باشد و طول عمر باتری گوشی را به مرور کاهش دهد.


۲- جدا کردن قاب گوشی در حین شارژ شدن

راههای افزایش عمر باتری

توجه داشته باشید که قبل از متصل کردن گوشی به شارژر می بایست قاب گوشی را جدا کنید چرا که می تواند باعث گرم شدن بدنه گوشی و فشار آمدن به باتری شود. از این رو این نکته را در حین شارژ کردن گوشی به خاطر داشته باشید.


۳- متصل کردن گوشی به شارژر در ۴۵%

هبچ گاه پس از نخلیه شدن انرژی باتری گوشی، آنرا به شارژر متصل نکنید و توصیه می شود در صورت ملاحضه نمودن میزان شارژ ۴۵% آنرا به شارژر متصل کنید و اجازه دهید تا باتری گوشی بصورت کامل شارژ شود.


۴- همیشه هدف شما از شارژ کردن موبایل بصورت ۱۰۰% باشد

توصیه می شود زمانیکه گوشی خود را به ارژر متصل می کنید، سعی داشته باشید تا باتری گوشی را بصورت ۱۰۰% شارژ کنید و بعد از مشاهده کردن پیغام ۱۰۰% شدن باتری، انرا از شارژر جدا کنید. این گونه عمر باتری شما بیشتر باقی خواهد ماند.


۵- شارژ کردن گوشی با شارژرهای متفرقه

شارژرهای موبایل

توجه داشته باشید که هر گوشی در هنگام خرید، در داخل جعبه دارای یک شارژر است و توصیه می شود همیشه شارژر خود را به همراه خود داشته باشید و به هیچ وجه از شارژرهای متفرقه استفاده نکنید. علت این می باشد که هر گوشی با شارژری خاص و میزان ولتاژ تعیین شده عرضه می شود و همه ی شارژرها یک نوع ولتاژ را دارا نمی باشند و در صورت متصل نمودن شارژرهای متفرقه به گوشی خود ممکن است عمر باتری را بصورت تخریب کننده ای کاهش دهید.


۶- گوشی را در هنگام شارژ در جایگاهی گرم قرار ندهید

اینک در فصل سرد زمستان هستیم و به دلیل گرم شدن در کنار بخاری ممکن است گوشی خود را در کنار بخاری به شارژر متصل کنیم و به شدت گرم شدن زیادی را در آن شاهد باشیم.

این می تواند بسیار در عمر باتری موثر واقع شود و آن را به خطر بیندازد.


۷- استفاده از تلفن همراه در حین شارژ شدن

راههای افزایش عمر باتری

استفاده نمودن از تلفن همراه هوشمند در حین شارژ بسیار خطرناک است و ممکن است منفجر شود و یا عمر آن کاهش پیدا کند. از این رو توصیه می شود به هیچ وجه با گوشی ای که به شارژر متصل شد است مکالمه نداشته باشید و علت آن هم این است که ممکن است منفجر شود و آسیب دردناکی را شاهد باشید.


۸- تا جای ممکن از پاور بانک ها استفاده کنید

یکی از جایگزین های شارژر گوشی، پاوربانک ها هستند که امروزه از آنها به شدت استفاده می شود. مزیتی که این دستگاه ها دارند، این است که می توانند به دلیل ارایه برق DC متناسب با دستگاه شما و همچنین بدون نوسان و کاملا یکسان باعث افزایش بیش از حد عمر باتری دستگاه شما خواهد شد. البته حائز اهمیت است که دستگاه پاوربانکی که انتخاب می کنید اصل و از یک برند شناخته شده باشد.


۹- از متصل کردن گوشی به شارژر در طول شب خودداری نمایید

همان گونه که در گزینه یک مطالعه نمودید، باید بعد از شارژ شدن ۱۰۰% گوشی فورا آنرا از شارژر جدا نمایید و اجازه ندهید تا به شارژر متصل نماید. از این رو اگر شب هنگام گوشی خود را به شارژر متصل نمایید ممکن است بعد از چندین ساعت از شارژ شدن کامل آن غافل شوید و این گونه عمر باتری به میزان بسیار زیادی کاهش یابد.


۱۰- شارژ کردن گوشی در دمای سرد

همانند شارژ کردن گوشی در دمای گرم، شارژ کردن گوشی در دمای سرد نیز می تواند برای عمر باتری موبایل بسیار خطرناک باشد و به آن آسیب برساند.